Důležité informace

 Z důvodů naplněné kapacity přijímáme do odvolání jen novorozence a to pojišťoven :  111, 207, 201, 205 a 211

Ošetřujeme pacienty ve věku   0 – 19 let (děti a dorost).  Po datu 19. narozenin ošetření již není možné, proto si včas zajistěte obvodního lékaře. Výpis ze zdrav. dokumentace mu následně předáme.

Preventivní prohlídky :

V prvním roce života dítěte je státem hrazených 9 prevent. prohlídek.  – novorozenec, za 14 dní, v 6. týdnu, ve 3., 5., 6., 8., 10., a 12., měsíci.  Po příchodu domů z porodnice se prosím telefonicky ohlašte. Termín každé následující prohlídky se vždy dozvíte v ordinaci.

Kojenci a batolata do 3 let chodí na prohlídky a očkování do PORADNY.

Další prevent. prohlídky následují v 18 měs.,  ve 3.roce  a  dále každý lichý rok ( 5, 7, 9,  atd. )Na preventivní prohlídku přineste prosím očkovací průkaz dítěte a ranní moč !/ u dětí od 3 let/.

Od 3 let zve sestra na prohlídku buď SMS zprávou nebo poštou. Termín lze po telefonické domluvě změnit.

Děti od 3 let chodí na prevent. prohlídky a očkování v ord. hodinách pro zvané a starší děti.

Prosíme rodiče, aby nám ihned nahlásili změnu pojišťovny, adresy, telefonního čísla ev. jména dítěte. Děkujeme

Sportovní prohlídky

Podle nového zákona “ O zdravotních službách“, může PLDD potvrzovat jen způsobilost pro výkonnostní sport. Před 1. prohlídkou je nutné EKG vyš, které provede a zhodnotí dětský kardiolog. Obě vyš. , jak EKG, tak zdrav. prohlídka jsou zpoplatněné. Záleží na rozsahu vyšetření.

Potvrzení na brigádu:

Pokud má podnik, kam nastupuje student na brigádu, svého závodního lékaře, provádí vstupní prohlídku tento závodní lékař. K tomu si vyžádá od PLDD /tedy od nás/ ,výpis ze zdravotní dokumentace. Tento výpis obvykle provedeme do 3 dnů a stojí 200,- Kč.

Pokud podnik svého závodního lékaře nemá, musí si student na personál. odd. příslučného závodu vyzvednout formulář: Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k práci, kde je vyplněna kat. práce, míra rizika, práce na směny, ev. v noci atd…Tento posudek potvrdíme my za poplatek 200,- Kč.

Potvrzení pro práci s dětmi

Pro praktikanty a vedoucí na LT vytiskneme potvrzení, které platí 2 roky a stojí 100,- Kč

LSPP/ lékařská služba 1. pomoci /

V našem okolí je dětská pohotovost Na Bulovce, v Motole, v Krči, Ke Karlovu a ve Vinohradské nemocnici. Také v Ml. Boleslavi a na Kladně. Funguje obvykle celou noc a o víkendech.

Vložen plánek nem. na Bulovce, LSPP funguje mimo areál – v ulici K Bulovce.